1.9.2017 sa na podujatí predstaví aj „Prešovské B.M.W.“

0
756

Dovoľujeme si Vám predstaviť „Prešovské B.M.W.“

NIE , nejedná sa o žiadne auto. To sme si len dovolili takto pracovne pomenovať Prešovského herca, pána Brandona Martina Wolfentena, ako znie jeho celé ctené meno.

Prešovskí diváci mohli Brandona spoznať v niektorom z divadelných projektov jedného z jeho dvoch domovských divadiel. Známe Divadlo Komika / http://komika.sk/ /, prípadne v nemenej známom Divadle ETUDY / http://etudy.sk/divadlo/ /. Najmenší účastníci našich podujatí v ňom istotne spoznajú hrdinu detského vystúpenia na motívy ľudovej rozprávky.

Ak ste tipovali POLEPETKA, áno je to správne. Brandon sa tejto úlohy náležite zhostil a domnievame sa že táto rola mu dokonale sadla. Veď posúďte sami.

Zaujať náročného, na televízii odchovaného detského diváka, činohernou rozprávkou.

To už je v dnešnej dobe, dovolíme si tvrdiť náročná úloha.  Zábery sú z vystúpenia na podujatí DAJ KULTÚRE ZELENÚ v Prešove 14.7.2017 v Centrume. Ako vidno, deťom sa vystúpenie náramne páčilo. Možno aj preto sa Brandon rozhodol podporiť naše záverečné podujatie v piatok 1.9.2017 po 17:45 svojím pantomimickým umením.

Pre tých čo len matne tušia o čo ide a nemali sa možnosť „naživo“ stretnúť s týmto druhom umenia.  Pripomenieme, že Pantomíma alebo tiež „nemá hra“ je divadelný spôsob vyjadrovania pomocou mimiky  a gestikulácie s prvkami tanca, to všetko bez použitia hlasu.

Brandon Martin Wolfenden, ako mím

Pripraviť si môžu malí aj veľkí návštevníci piatkového podujatia svoje bránice. Nakoľko, ako uviedol Brandon, pokúsi sa svojím vystúpením zaujať nielen vtipom, ale aj niečím k zamysleniu. V každom prípade ste srdečne pozvaný na celý piatkový program. Začíname už na tradičnom mieste v Centrume po 16:00, že sa máte na čo tešiť, si môžete overiť na našej FB stránke @dajkulturezelenu.

Záverom tohto pozvania spomeňme ešte klasika nemého filmu.

Charlie Chaplin sa vyjadril:

„ Som stále jedno, jedno jediné a to je klaun. Zaraďuje ma to na omnoho vyššiu úroveň ako akéhokoľvek politika.“

S Maestrom nemého filmu v tomto budeme absolútne zajedno.

Mladý, no skúsený herec Brandon Martin Wolfenden snáď vojde možno aj týmto svojím výrokom do povedomia:

„ Ak si máme možnosť niečo vizualizovať, stáva sa to väčšinou reálnejším než realita sama.

Preto som rád, že môžem dávať ľuďom možnosť niečo si predstavovať a to ich vedie k vizualizácii toho, aký by chceli byť alebo čo by chceli mať.“

Netušíme či tento výrok vojde do dejín umenia. No umenie príde aj v podobe vystúpenia pána Brandona za Vami už tento piatok. 1.9.2017, ste všetci srdečne pozvaní na podujatie aj s vystúpením, pri ktorom si budete môcť niečo predstaviť, niečo zobrať na ponaučenie či len tak na chvíľkové pobavenie. Tešíme sa na Vás.