Druhé narodeniny PSK Arény

0
1388

Druhé narodeniny PSK Arény sa budú niesť v znamení pokusu o slovenský rekord

 

Dva rekordy na druhý pokus

Prešovská PSK Aréna, momentálne jediná funkčná hala na ľadové športy v Prešove, oslavuje koncom októbra svoje druhé narodeniny. Oslavy sa budú niesť rovnako ako minulý rok v znamení pokusov o slovenský rekord.

V pondelok 29. októbra 2018, v predvečer jednorazového štátneho sviatku, odštartuje v prešovskej PSK Aréne korčuliarska 24-hodinovka. Akcia je prístupná širokej verejnosti, ktorá sa tak môže stať súčasťou rekordných pokusov, a popri tom využiť jedinečnú možnosť zakorčuľovať si celých 24 hodín úplne zadarmo.

Do akcie sa môže zapojiť každý jednotlivec, deti, študenti a široká verejnosť. Zaregistrovať sa môžu aj rôzne organizácie a skupiny, ako napríklad školy, škôlky, súkromné firmy, športové družstvá či športové kluby.

Dvadsaťštyrihodinovka štartuje v pondelok 29. októbra o 19.18 hodine. Spoločne sa pri nej pokúsime prekonať dva slovenské rekordy – v počte nakorčuľovaných kilometrov a v počte zúčastnených korčuliarov. Kým v prvom prípade budeme prekonávať vlastný rekord z minulého roka (11.447 odjazdených kilometrov), v tom druhom sa musíme pokúsiť uchmatnúť prvenstvo Košičanom. Tých sa pri rekordnom pokuse v roku 2016 zišlo 1.610, čo je iba o 45 korčuliarov viac, ako minulý rok zaznamenal Prešov.

Záver podujatia je symbolicky naplánovaný na 30. októbra o 19.18 hodine, teda v deň, kedy si sviatkom pripomíname 100. výročie založenia prvej Československej republiky, a v čase, ktorý symbolizuje rok jej vzniku.

Rovnako ako sa vtedy zjednotili dva národy v mene spoločných ideálov, chceme aj my spojiť všetkých Prešovčanov v mene rekordnej myšlienky. A tak hoci sa akcia odohráva v čase predvolebnej kampane a záštitu nad ňou prevzal kandidát na primátora mesta Prešov František Oľha, samotný priebeh akcie bude apolitický – každý, aj politik, sa na nej môže zúčastniť len vtedy, keď odloží stranícke tričko a obuje si korčule.

Na priebeh korčuliarskej 24-hodinovky budú dohliadať dvaja komisári zo Slovenských rekordov. Všetky údaje budú prenášané na veľký monitor vo vstupnej hale. Každý účastník tak získa presnú informáciu nielen o svojom výkone, ale tiež o aktuálnom počte účastníkov a odjazdených kilometroch. Jednou z podmienok splnenia a potvrdenia rekordu je, aby počas 24 hodín bol nepretržite na ľadovej ploche aspoň jeden korčuliar. My však veríme, že ich aj v nočných hodinách bude viac.

Vstup na 24-hodinovku, samotné korčuľovanie a taktiež teplý čaj na zohriatie je pre účastníkov prešovského pokusu o rekord zadarmo. Každý účastník od nás obdrží drobný suvenír, ktorý mu bude pripomínať, že sa stal súčasťou pokusu o slovenský rekord.

Viac o korčuliarskej 24-hodinovke ako aj o našich ďalších aktivitách nájdete na facebooku @dajkulturezelenu

Radovan Mamrilla