Edo Klena

0
583

Na podujatí vystúpi EDO KLENA aby podporil tento druh kultúrneho projektu

Rock folková kapela Klena & Klenoty, (Šarišská republika – Prešov), hrajúca pôvodnú tvorbu, piesne pesničkára Eda Klenu. Od roku 2006 na množstve festivalov  a v kluboch na slovensku a v ČR kde podporujú „živú“ muziku. Multižánrová a poslucháčsky „multigeneračná“ muzika v ktorej sa nájdete.

Vydané CD Republika Šariš (2012), Laska a Lov€ (2014), Škaredý deň v Chujave (2016) z čoho 1. a 3. album boli vo finále nominácii Radio Head Awards FM rádia Slovensko.

Edo Klena (1963) – pesničkár od r.1986 hrajúci na mnohých podujatiach po celom Československu. Dva samostatné televízne recitály Pesničkári slovenskí 1990 a 1993, recitál Urobme si ticho r.2000 spolu s kapelou Východ, predtým ako Núdzový východ.R. 2009 Foklfórum prehliadka slovenského folku STV2.

Zloženie: Edo Klena / gitary a spev,  Marcel Kokinčák / basgitara  a spev/, Adam Kaščák / bicie a Lukáš Valkučák / gitara.

Motivácia 🙂 –  Daj kultúre zelenú je podujatie z kategórie „donkichotských“, čiže, čo sa mňa týka , má moje sympatie okamžite. Nech už to dopadne ako chce, určite vždy podporím ľudí, ktorí to znova a znova skúšajú. Urobiť pre naše mesto ešte trochu viac. Je to skvelý nápad a v takom, na muzikantov bohatom meste, by zdánlivo nemal byť problém robiť podujatia aj pod oknami bytoviek na sídlisku. Slbniečko, pivko a muzika pod nosom,… to vám telka nedá :). Takže dovidenia čoskoro.

foto: Tomáš Čižmárik

ZDIEĽAŤ
Ďalší článokGeRock KABÁT revival