GeRock KABÁT revival

0
806

Revivalová skupina, ktorá hráva pesničky a texty od Českej Rockovej skupiny KABÁT

Začali sme v auguste  roku 2015, kde sme sa zišli štyria nadšenci so zmyslom a citom pre Český rock.

Už v Októbri 2015 sme sa prvý krát predstavili s repertuárom známych a najznámejších pesničiek ako sú Burlaci, Malá dáma, Stará Lou, Bára, či Pohoda, kde sme s veľkým úspechom presvedčili hlavne sami seba, že to robíme dobre.

V roku 2016 sme sa zúčastnili niekoľkých letných festivalov po celom Východoslovenskom kraji.  Prostredníctvom hudobnej agentúry sme absolvovali 14 koncertov, kde sme programovo dopĺňali Pivný festival, Mestské letné dni, či aj kultúrno spoločenské akcie. Naše minuloročné (rok 2016) naj bolo vystúpenie na Revival Feste v Košiciach pod názvom AMFIK 2016.  Fantastická kulisa, ozvučenie, svetlá. Pre nás slušný úspech s hudobnými prídavkami.

Pracujeme naďalej na rozšírení hudobného repertuáru. Dnes hráme 30 skladieb pesničiek skupiny KABÁT.

Skupina hrá od začiatku  v zložení:
– gitara a hlavný spev – Peter Imrich
– gitara + vocal  –  Viliam Gruška
– basová gitara – Tomáš – Tospi Spišák
– bicie nástroje + vocal + konfer – Dušan Dudáš (manager skupiny)

Máme radi akcie, kde sa poskytuje možnosť prezentovať sa so svojim výkonom. Len ten, kto hrá revival vie, že aká je to zodpovednosť zahrať skladby, ktoré by sa mali v maximálnej miere podobať na „originálne prevedenie“ pesničky.

Podporujeme možnosť otvorených akcií, Podporujeme možnosť ísť tam, kde to „žije“ pomenej. Sme radi, ak sa nájde človek (skupina ľudí), ktorá vie organizovať zaujímavé podujatia a tak sa, ale aj nás,  dostať bližšie k ľuďom. Podporiť takéto akcie je našim potešením.Sme nadšenci, nie profesionálni hráči na hudobných nástrojoch. Poteší nás každá pozitívna odozva. A v prípade negatívnych poznámok (tie neboli, ale) tie, nás posúvajú dopredu.Dávame palec hore tým, ktorí sa neboja vsadiť na prešovské skupiny a talenty.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokEdo Klena
Ďalší článokOLYMPIC revival Prešov