Tanečné umenie Prešovských BELLYSIM už 7.7.2017

0
1197

ORIENTÁLNE TANCE aj to je podujatie DAJ KULTÚRE ZELENÚ už 7.7. 2017

najbližší piatok bude aj v znamení tancov.
Tešíme sa, že svojím vystúpením nás podporia Prešovské BELLYSIMI,
niekoľko faktov o tejto tanečnej skupine:

Tanečná skupina Bellysimi dance group vznikla v roku 2015. Založili ju skúsené tanečnice a lektorky orientálneho tanca Michaela a Simona. V roku 2016 ako duo vystúpili po boku tanečných hviezd, na galashow orientálneho festivalu v Ríme „Belly Explosion“. Momentálne má skupina 6členiek, ktoré tancujú a tvoria choreografie nielen v štýle klasického orientu no aj v ich rôznych- moderných fúziiách, v indickom bollywoode, či v štýle hawajského tanca hulla. Vystupujeme sólovo i skupinovo na rôznych verejných podujatiach, rodinných oslavách či tanečných súťažiach. V Prešove organizujeme v spolupráci s úspešnou tribalovou tanečnicou Nataly aj zaujímavé tanečné predstavenia s názvom „Hafla“. Zúčastnili sa jej nielen tanečnice zo Slovenska, ale aj lektorky z Čiech a Ukrajiny, tento rok pripravujeme už jej 4. pokračovanie.
Tanec vyučujeme nielen na pravidelných či príležitostných tanečných hodinách pre dospelé ženy, no naša členka je aj učiteľkou klasického a moderného tanca na základnej umeleckej škole.
Aj keď sme dospelé ženy, ktoré majú množstvo pracovných či rodinných povinností nájdeme si čas na skupinové tréningy a tanec, v ktorom sa spája naša láska k orientálnej hudbe a pohybové vyjadrenie emócií .